Psychoterapia Warszawa

Warsztat ten jest jednocześnie pracą obejmującą zagadnienia i przygotowanie do pomocy psychologicznej dla osób pracujących z człowiekiem.
 
Program obejmuje 10 zjazdów,  z których 8 jest 3 dniowych (od piątku do niedzieli) i 2 zjazdy 4 dniowe (od czwartku do niedzieli).  Podstawą całego cyklu jest uczestnictwo poprzez doświadczenie siebie w relacji z innymi uczestnikami oraz ze samym sobą.
W przestrzeni teorii i praktyki to program, który ma dostarczyć uczestnikom również wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania jednostki w grupie, kształtowania osobowości jednostki, charakteru, zachowań.
Program skierowany jest dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć własną świadomość bycia w świecie, a także dla osób, które w swej pracy zawodowej zajmują się pomocą osobom potrzebującym wsparcia psychicznego, lub pracują z człowiekiem: w szkole, w świetlicach socjoterapeutycznych, w ośrodkach pomocy społecznej.
 
Poniżej przedstawiam szczegóły programu.
 

Pierwszy zjazd

Trening interpersonalny (4 dni). Trening ma na celu wprowadzenie Państwa w obszar relacji do innych i do siebie, tak, aby mogli Państwo czerpać, w kolejnych zjazdach, jak najwięcej z pojawiających się doświadczeń i informacji. Jest to czas intensywnej pracy ze sobą, swoimi wyobrażeniami, przekonaniami i czas poznawania innych osób w grupie.
 

Kolejne zjazdy (2-6).

Poświęcone będą budowaniu doświadczeń i wiedzy z zakresu psychologii humanistycznej (A.Maslow, C. Rogers) oraz nurty psychoterapeutyczne:
  • psychoterapia skoncentrowana na kliencie Carla Rogersa,
  • psychoterapia Perlsa,
  • logoterapia Viktora Frankla,
  • psychosynteza Roberta Assagioli,
  • systemowa terapia rodzinna Virginii Satir,
  • bioenergetyka Alexandra Lowena.
Wprowadzę podstawowe założenia Analizy Transakcyjnej E.Berne.
 

Zjazd siódmy

Na tym zjeździe zaproponuję Państwu podróż w głąb ciała, w poszukiwaniu odpowiedzi: „Jak jestem w ciele?” Podzielę się z Państwem również swoją wiedzą i doświadczeniami z pracy z ciałem.  
 

Ósmy zjazd

Trening terapeutyczny, podczas którego będą Państwo mogli pracować ze swoimi trudnymi obszarami przy wsparciu grupy i prowadzącego psychoterapeuty.
 

Zjazd dziewiąty

Będzie on obejmował prace nad własną kreatywnością bycia w świecie. Będziecie Państwo mogli sprawdzić, w jaki sposób jesteście w świecie. Jak jesteście kreatywni i czym ewentualnie ograniczacie się.
 

Dziesiąty zjazd

Zjazd ten kończy naszą wspólną podróż. Zaproszę Państwa do podsumowania własnych doświadczeń. Sprawdzenia, w jaki sposób kurs ten odpowiedział na Państwa oczekiwania, potrzeby. Będzie to czas pożegnania i rozstania z uczestnikami w grupie.
 
Grupa uczestników: 10 – 15 osób
Koszt kursu: 4 000 zł (możliwość zapłacenia w ratach miesięcznych)
Koszt wpisowego (rezerwacja miejsca na kursie): 200 zł.
Możliwość spania w warunkach materacowych na miejscu (Koszt dzienny 10 zł).
 
Początek kursu: 27.02.2014 – 2.03. 2014r.
 
Całość kursu poprowadzi:
Helena Wolska
Certyfikowany Psychoterapeuta i Trener
 

Formularz zapisu