Psychoterapia Warszawa

 

MIKROKINEZYTERAPIA jest to delikatna, mało inwazyjna jak również bardzo miła forma terapii. Dzięki ogromnej pracy oraz odkryciom twórców metody (Daniel GROSJEAN, Patrice BÉNINI) jesteśmy w stanie znaleźć ślady pozostawione przez te urazy w różnych tkankach organizmu. Teoretyczną podstawą metody jest embriologia. Działanie metody polega na stymulowaniu mechanizmów autoregulacji ciała w celu zatrzymania błędnego koła degradacji tkanek i przywrócenia ich prawidłowej funkcji. W zależności od typu agresji, terapeuta poprzez dotyk będzie stymulował różne tkanki i ich funkcje.
Techniki te mogą być stosowane bez ograniczeń wieku, zarówno przy dolegliwościach przewlekłych, jak i ostrych, jak również prewencji.
 
 
Przebieg zabiegu
 
Średni czas trwania zabiegu to 30 do 45 minut.
Po przedstawieniu przyczyn wizyty, pacjent kładzie się na stole do masażu, pozostając najczęściej w lekkim ubraniu.
 
Po zabiegu organizm zaczyna usuwać przyczyny zablokowań włączając mechanizm eliminacji. Procesy te nazywane są czasami reakcjami pozabiegowymi, co kojarzy się raczej z reakcjami organizmu na zastosowaną terapię. Mechanizmy eliminacji związane są z pamięcią tkankową, są to naturalne procesy związane z potencjałem człowieka do zdrowienia. W związku z tym, w czasie 48 godzin po zabiegu pacjent może czuć się zmęczony. W ciągu tych 2 dni mogą ujawnić się również dolegliwości lub emocje związane z blizną patogenną. W celu ułatwienia tej eliminacji, zalecane jest, aby nie podejmować zbytecznych wysiłków oraz nawadniać organizm.
 
 
Ilość koniecznych terapii.
 
W przypadku kiedy pierwsza terapia nie przyniosła w pełni oczekiwanych efektów, pacjent może wziąć pod uwagę poddanie się drugiej terapii w kilka tygodni po pierwszej lub w terminie krótszym, jeśli dolegliwości z jakimi przyszedł mają charakter ostry. Trzy wizyty związane ze zgłaszanym problemem - symptomem, są maksymalną ilością jakiej pacjent może się poddać. Po tej ilości zabiegów, w przypadku braku odczuwalnych efektów pacjent powinien skorzystać z innych rodzajów terapii. W takich przypadkach można przypuszczać, że dotychczasowa terapia nie dotarła do etiologii problemu albo zmiany w organiźmie doszły do stadium nieodwracalnego tą metodą.
Dwa lub trzy zabiegi w roku mogą być brane pod uwagę w celach prewencyjnych.
Niektóre choroby ewoluujące mogą wymagać regularnych terapii.
 
Kwalifikacje terapeutów.
 
Terapeuci tej metody są fizjoterapeutami posiadającymi dyplom szkoły państwowej, bądź posiadają wykształcenie z zakresu medycyny.
 
Terapeuci Ci przeszli przeszkolenie zaproponowane przez Centrum Kształcenia Mikrokinezyterapii, Centre de Formation à la Microkinésithérapie(CFM) prowadzone przez certyfikowanych nauczycieli.